2012 m. lapkričio 6 d., antradienis

Gamtos kambarėlis vaikų darželyje - ar tai įmanoma?

Iškart atsakau - TAIP, tai įmanoma! Ir ne kažkur toli, bet netgi pas mus Lietuvoje. Šiandien savo elektroninio pašto dėžutėje aptikau nuostabų straipsnį apie Pakruojo vaikų darželį „Saulutė“, veikiantį pagal kitokį modelį nei daugelis kitų tradicinių mūsų vaikų darželių. Ir būtent jame, pasirodo, vaikučiams yra įrengtas Gamtos kambarėlis, kuriame - ne tik daugybė augalų, bet ir trys baliniai vėžliai, gyvenantys darželio meistro sukonstruotame baseine, dvi šinšilos, žiurkėnai, paukštelis amadina, žuvytės.


Ant lentynos stovi ir sliekų auginimo bei stebėjimo prietaisas ir, ko gero, pats pirmasis Lietuvoje dabar itin populiarus šviesos stalas su smėliu, jau seniausiai to paties vietinio meistro sukonstruotas. Čia gausu kolbų, mėgintuvėlių, visokių druskų, kristalų, su kuriais atliekami tikri bandymai ir eksperimentai. Po stalu – dėžės gamtinių medžiagų: akmenukų ir jūros nugludintų pagaliukų (juos rinkti – direktorės pomėgis), visų įmanomų gamtos enciklopedijų ir dar devynios galybės visokio turto... Tikra laboratorija, o ne vaikų darželis.

Teminių kambarėlių „Saulutės“ darželyje - ne vienas, ir į kiekvieną iš jų vaikai ateina kiekvieną dieną kas kur užsimano. Galima tik įsivaizduoti, kiek įvairiausios veiklos galima surasti Gamtos kambarėlyje, o svarbiausia - vaikučiai jau nuo mažumės mokomi rūpintis augintiniais, domėtis gamta ir jos stebuklais. Kaip norėtųsi, kad tokiu būdu vaikai būtų lavinami ir kitose ugdymo įstaigose... Kad toks būtų ne vienas „netradicinis“ darželis, bet tai taptų norma ir tradicija visur, kur tik auga mažieji žmogeliukai - jie juk visai netrukus taps atsakingi už visą mūsų Žemę.

Mielai kviečiu visus paskaityti pilną straipsnį apie mano tik trumpai pristatytąjį darželį: „Pakruojo darželis įgyvendino Lietuvos mokslininkų vizijas“.

Tuo pačiu primenu, kad visus naujausius tinklaraščio pranešimus galite užsiprenumeruoti tiesiai į savo pašto dėžutę - ieškokite prenumeratos laukelio šio tinklaraščio dešinėje.

Ir kaip visada - labai labai laukiu Jūsų atsiliepimų ir komentarų, juk jie be galo džiugina ir leidžia suprasti, kokios mintys bei idėjos atsirado Jūsų galvose, perskaičius šį ar bet kurį kitą straipsnelį. Štai, pavyzdžiui, aš jau rytoj nešiu atspausdintą straipsnelį į savo vaiko darželį :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą